Breaking

North Cyprus Festival Hakkında

North Cyprus Festival, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Londra’da gerçekleştireceği ilk ve tek festivalidir. Kuzey Kıbrıs’ı dünya turizm haritasına koyarak ülkemiz turizm sektörünün istikrarlı ve hızlı bir şekilde gelişmesini sağlamak, Kuzey Kıbrıs’ı bir turizm destinasyonu olarak yurt dışında tüm sektörleriyle, doğası, tarihi ve kültürüyle tanıtmak ve pazarlamayı hedefliyoruz. Festival kapsamında Kuzey Kıbrıs’ta faaliyet gösteren başta oteller, tur operatörleri, üniversiteler, özel hastaneler, sanayiciler ve inşaat firmalarrının yer alacağı böylesi bir etkinliğin hem Kuzey Kıbrıs ekonomisine büyük bir yarar sağlayacağına, hemde Londra’da yaşamakta olan Kıbrıslı Türklerin dayanışma ruhunu geliştireceğine inanmaktayız. Festivalimiz, Islington’da yer alan “The Business Design Center”de Kuzey, Güney, Doğu ve Batı Londra’ya merkezi uzaklıkta  seçkin bir bölgede gerçekleştiriliyor.

Dünyanın çeşitli ülkelerinin festival ve fuarlarına ev sahipliği yapan The Business Design Center bu kez Kıbrıslı Türkler’e ev sahipliği yapacak ve güzel adamızı ve değerlerimizi tüm dünya ülkelerinin buluştuğu metropol kent Londra’da yaşama, yaşatma ve tanıtma imkanı sağlayacaktır.

Değerlerimize sahip çıkarak, birlik ve beraberlik içerisinde geleneklerimizi yaşamak ve yaşatmak, aynı zamanda Kuzey Kıbrıs’a önemli bir köprü oluşturacak festivalimizde sizlerle buluşmayı ümit eder, bu vesile ile festivalimizin gerçekleştirilmesine katkı koyan KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı’na teşekkür ederim.